www.eprace.edu.pl » corel-photo-paint » Retuszowanie i poprawa jakości obrazka

Retuszowanie i poprawa jakości obrazka

Program Corel PHOTO-PAINT zawiera wiele rozbudowanych i precyzyjnych narzędzi korekcyjnych, które można wykorzystać do poprawy jakości obrazków i wykonywania retuszu obrazków uszkodzonych.

Praca z soczewkami

Soczewki umożliwiają korekcję, ulepszanie i dodawanie efektów specjalnych do obrazka w całkowicie nowy sposób. Wybierać można spośród wielu różnych soczewek, z których każda odpowiada jednemu z poleceń podmenu Dopasuj lub Dokonaj transformacji dostępnych w menu Obrazek. Dodatkowe informacje na temat soczewek można znaleźć w sekcji "Posługiwanie się soczewkami".

Łączenie obrazków za pomocą zszywania

Aby scalić dwa obrazki lub więcej, można je razem połączyć (lub "zszyć"). Zszywanie jest przydatne przy tworzeniu panoramicznych zdjęć, wykorzystujących wiele nakładających się obrazków lub przy składaniu elektronicznych obrazków, które zostały zeskanowane w kawałkach.

Stosowanie masek do tworzenia zaznaczeń

Jeżeli określony obszar na obrazku ma zostać poddany korekcji lub retuszowi, można go zaznaczyć za pomocą maski. Utworzenie maski na obrazku umożliwia edycję określonego obszaru bez naruszania reszty obrazka. Dodatkowe informacje na temat masek można znaleźć w sekcji "Stosowanie masek do tworzenia zaznaczeń".Podrozdzialy w tym rozdziale:


Zmiana rozmiaru i rozdzielczości obrazka


Retuszowanie uszkodzonych obrazków


komentarze

Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.